Aktualności z życia powiatu

Wybierz kategorię
Powiat - Aktualnosci Koszulki na Półmaraton

Koszulki na Półmaraton

Prosimy aby zawodnicy, którzy zapisali się do startu w Półmaratonie w I terminie, czyli do 30 września 2019 roku  przesyłali na maila beataratajczak@powiatkoscian.pl rozmiar swojej koszulki.

 

16 października 2019
Powiat - Aktualnosci 41. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża

41. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża

Władze Powiatu Kościańskiego, 16 października 2019 roku uczciły 41. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

16 października 2019
Powiat - Aktualnosci Wiaty dla rowerzystów

Wiaty dla rowerzystów

Przy ścieżkach rowerowych biegnących wzdłuż dróg powiatowych zbudowano trzy wiaty dające schronienie rowerzystom i wszystkim, którzy potrzebują przystanku w podróży.

16 października 2019
Powiat - Aktualnosci Drugi taki szpital w Polsce

Drugi taki szpital w Polsce

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kościanie otrzymał certyfikat potwierdzający fakt, że w szpitalu stosuje się zamknięty system linii naczyniowej. Kościański szpital jest pierwszym w Wielkopolsce i drugim w Polsce szpitalem, który otrzymał taki certyfikat potwierdzający tą procedurę bezpieczeństwa.

14 października 2019
Powiat - Aktualnosci Otwarty plac zabaw

Otwarty plac zabaw

Dzieci z Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Kościanie mają plac zabaw. Uroczyste otwarcie placu z udziałem radnych z Komisji Spraw Społecznych Rady Powiatu Kościańskiego odbyło się w czwartek 10 października 2019 roku.

11 października 2019
Powiat - Aktualnosci Konkurs na biznesplan dla startupu

Konkurs na biznesplan dla startupu

Starostwo Powiatowe w Kościanie, Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie, Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego
i Zawodowego w Lesznie zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kościańskiego do udziału w konkursie „Biznes z przyszłością - Mój Pierwszy Startup”.

07 października 2019
Powiat - Aktualnosci Kolejny rok staży zagranicznych w Ratajczaku

Kolejny rok staży zagranicznych w Ratajczaku

Już po raz piąty Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie realizuje projekt „Mobilność uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie dobrym początkiem zawodowej przyszłości” nr 18-1-PL01-KA102-048771. Projekt jest realizowany w ramach projektu ,,Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 (POWER), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizacja projektu opiera się na zasadach programu Erasmus

04 października 2019
Powiat - Aktualnosci XI – sesja Rady Powiatu Kościańskiego - uchwały

XI – sesja Rady Powiatu Kościańskiego - uchwały

Na XI sesji Rady Powiatu Kościańskiego, która odbyła się 2 października 2019 roku, Rada podjęła następujące uchwały:

03 października 2019
Powiat - Aktualnosci Mobilny Punkt w Kościanie

Mobilny Punkt w Kościanie

Mobilny Punkt Obsługi Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Samodzielnym Publicznym ZOZ w Kościanie – 9 października  2019 roku – zapraszamy!

02 października 2019
Powiat - Aktualnosci Zarząd Powiatu wybrał partnera do realizacji projektu

Zarząd Powiatu wybrał partnera do realizacji projektu

Zarząd Powiatu Kościańskiego informuje, że rozstrzygnięto konkurs ofert na wyłonienie partnera projektu pn: „Wzmocnienie potencjału przedsiębiorstw Ziemi Kościańskiej poprzez działania w zakresie promocji gospodarczej". Została, 30 września 2019 roku wybrana oferta Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie.

02 października 2019
Kalendarz imprez Święto Biegania z Coccodrillo 2019

Święto Biegania z Coccodrillo 2019

Zapraszamy dzieci do jesiennego biegania. 

01 października 2019
Powiat - Aktualnosci Starostwo kupiło czujki tlenku węgla

Starostwo kupiło czujki tlenku węgla

Starostwo Powiatowe w Kościanie kolejny już raz zakupiło czujki tlenku węgla, które za pośrednictwem strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie przekazane zostaną mieszkańcom powiatu.

02 października 2019
Kościański Półmaraton
W Cieniu Robinii
Romantyczne Trasy Ziemii Kościańskiej
zamów mapy

W sercu Wielkopolski O powiecie kościańskim

Pierwsze wzmianki o powiecie kościańskim pochodzą z 1397 roku. Utworzony w drugiej połowie XIV wieku obejmował, z wyjątkiem ziemi wschowskiej, całą południowo – zachodnią część Wielkopolski. W XVI wieku był, po Poznaniu, największym powiatem Wielkopolski, a jego stolica Kościan, znanym w kraju bogatym ośrodkiem handlu i rzemiosła.

Dowiedz się więcej

722 kilometrów kwadratowych powierzchni
78 tysięcy mieszkańców
5 gmin wchodzących w skład powiatu