Zapraszamy do wspólnego świętowania

Dodano: 09 września 2019

Zapraszamy do wspólnego świętowania

Już w najbliższą sobotę, 14 września 2019 r., odbędzie się wielkie święto Powiatu Kościańskiego – jubileusz 100 lat polskiej administracji powiatowej oraz 20 lat współczesnego Powiatu Kościańskiego.

Wspólne świętowanie tych jubileuszy rozpocznie się o godz. 16:15 na placu przy basenie MOSiR w Kościanie od słodkiego poczęstunku. Później na scenie pojawią się kolejno:

- godzina 16.30 - Kraków Street Band,

http://www.krakowstreetband.com/

https://www.facebook.com/krakowstreetband/?epa=SEARCH_BOX

- godzina 18.00 - Agata Karczewska,

https://www.facebook.com/agata.karczewska.folksinger/

- godzina 19.30 - Ogień

https://www.facebook.com/ZespolOgien/

oraz gwiazda wieczoru (godzina 21.00): AFROMENTAL

https://www.facebook.com/Afromental/

Poza atrakcjami muzycznymi dużo ciekawych rzeczy będzie działo się także poza sceną. Dla najmłodszych przygotowane zostaną dwie strefy zabaw: miasteczko z dmuchańcami i zjeżdżalniami oraz kącik, w którym będą mogły wykazać się kreatywnością, malując i rysując.

Nieco starsi będą mogli przekonać się do tego, że zapięte pasy bezpieczeństwa w samochodzie naprawdę potrafią ratować życie. A wszystko to będzie możliwe do sprawdzenia w symulatorze dachowania i symulatorze zderzeń. Poza tym możliwe będzie także przetestowanie alkogogli.

W strefie bezpieczeństwa swoje stoiska będzie miała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie oraz Komenda Powiatowa Policji w Kościanie. Na imprezie przygotowany zostanie również kącik ekologiczny, gdzie o segregowaniu odpadów opowiadać będą przedstawiciele firmy Selekt.

Na zakończenie urodzin zaplanowano specjalny pokaz laserowy przygotowany na tę okazję przez studio Visual Sensation. Takiego pokazu w Kościanie jeszcze nie było. Widowisko odbywać będzie się w całkowitej ciemności, dlatego na jego czas na całym placu wyłączone zostanie oświetlenie.

Dzięki uprzejmości właścicieli działek przy ulicy Nacławskiej, pana Tadeusza Gryszczyńskiego, firmy Wieliński Trans oraz MP Projekt, możliwe będzie parkowanie samochodów w pobliżu miejsca imprezy. Jednocześnie zachęcamy mieszkańców Kościana do spaceru i pozostawienia samochodów przy domach.

Ponadto wydarzenie wsparli: Zakład Elektroinstalacyjny Piechel, P.P.H.U. Piechel, firma Joyland  Factory z Krzywinia, restauracja Novopolska, Woj-Mar Manieczki, kawiarnia Saskia, Bon Appetit, Piekarnia Gidaszewski.

Impreza będzie miała charakter imprezy masowej, dlatego przy wejściu na jej teren ochrona dokonywać będzie kontroli wnoszonych toreb i plecaków. Regulamin imprezy zabrania wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów, szklanych butelek oraz alkoholu. Wstęp na imprezę jest wolny. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Dzień przed imprezą plenerową odbędzie się uroczysta sesja, na której Rada Powiatu podejmie okolicznościową uchwałę.