XXI Gwiazdkowy Turnieju o Puchar Starosty Kościańskiego w Piłce Nożnej Halowej Szkół Podstawowych

Dodano: 12 grudnia 2019

XXI Gwiazdkowy Turnieju o Puchar Starosty Kościańskiego w Piłce Nożnej Halowej Szkół Podstawowych

We wtorek, 11 grudnia 2019 roku w 11 drużyn ze szkół podstawowych powiatu kościańskiego po raz XXI rywalizowało o Puchar Starosty Kościańskiego w piłce nożnej halowej.

Pełne sportowej pasji mecze rozgrywane były w halach sportowych  Szkoły Podstawowej w Racocie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie. Uczestników turnieju w Racocie przywitał Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański. Z kolei na zakończenie turnieju, które odbyło się w Kościanie nagrody i gratulacje zwycięzcom wręczył Zbigniew Franek, Wicestarosta Kościański.

W Racocie o zwycięstwo walczyły reprezentacje szkół: z Racotu, Krzywinia, Starych Oborzysk, Starego Lubosza oraz  Szkoły Podstawowej Nr 2 z Kościana, natomiast w  Kościanie uczniowie szkół : ze Starego Bojanowa, Czempinia, Kokorzyna,  i  szkół Nr 1, 3 i 4 z Kościana.

Do finałów przeszły dwie zwycięskie drużyny z Racotu i dwie z Kościana. Były to reprezentacje: SP Czempiń, SP Stare Oborzyska, SP nr 4 w Kościanie i SP Racot. Mecz o trzecie miejsce, między szkołą w Czempiniu i Starymi Oborzyskami zakończył się remisem 1-1. W rzutach karnych wynikiem 3 do 2 wygrała drużyna ze Starych Oborzysk.

Finał wygrała, wynikiem 1 - 0 drużyna SP nr 4  Kościan. W tym roku Królem Strzelców był Aleksander Wolny z SP Czempiń, najlepszym bramkarzem został Cyprian Brzozowski z SP nr w Kościanie.

Wszyscy zwycięscy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie.

Turniej Gwiazdkowy zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kościanie.