XVII Wojewódzko – Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie

Dodano: 31 sierpnia 2015

30 sierpnia 2015 roku, w Buku, odbyły się XVII Wojewódzko– Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie, których gospodarzami byli Marek Woźniak- Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański oraz Jan Grabkowski- Starosta Poznański i Burmistrz Miasta i Gminy Buk Stanisław Filipiak.

Wszystkich zaproszonych gości  Dożynek powitał Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Do uczestników i organizatorów regionalnego święta plonów okolicznościowy list skierował Andrzej Duda, Prezydent RP. Dożynki tradycyjnie zainaugurowało otwarcie Wystawy Rolniczej z udziałem Krzysztofa Grabowskiego, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego. O godz. 13.00, święceniem dożynkowych wieńców, rozpoczęła się msza święta dziękczynna, którą celebrował Metropolita Poznański Stanisław Gądecki. Po mszy uczestnicy spotkania obejrzeli obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu Łany. Następnie Marszałek Województwa Wielkopolskiego dzielił się chlebem wypieczonym z tegorocznych ziaren, otrzymanym z rąk Starostów Dożynek - Justyny Jóźwiak oraz Andrzeja Bogacza. Tę część zakończyło wręczanie nagród w konkursach na najlepszy wieniec dożynkowy i stoisko dożynkowe. Zwycięzcami w konkursie wieńcowym zostali: Powiat Chodzieski, Powiat Koniński i Powiat Pilski. Wieniec Powiatu Kościańskiego zebrał wiele pozytywnych opinii i bardzo podobał się oglądającym. Nagroda za najlepsze stoisko powędrowała do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. W części artystycznej wystąpiły: Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa, Kapela Podwórkowa „Junki z Buku” oraz Big Band „Take Eight”. Ostatnim punktem  dożynkowego programu był  koncert zespołu Enej. Wieniec reprezentujący Powiat Kościański można oglądać w siedzibie Starostwa przy ul. Al. Kościuszki 22 (obok Wydz. Geodezji).

 

 

Nieczynna elektroniczna rejestracja kolejkowa

Szanowni Państwo, informujemy, że nie działa elektroniczny system rejestracji kolejkowej do rezerwacji wizyt przy rejestracji pojazdów. Prosimy z niego w najbliższym czasie nie korzystać. Rezerwacje nie będą realizowane.