XVIII Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Siatkówce

W niedzielę 11 lutego 2018 roku w hali sportowej w Starych Oborzyskach odbyły się XVIII Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Siatkówce. Przystąpiły do nich trzy drużyny reprezentujące gminy powiatu kościańskiego, w tym ubiegłoroczny zwycięzca (OKFiR Śmigiel). Rywalizacja „każdy z każdym” toczyła się do dwóch wygranych setów. Mecze zakończyły się następującymi wynikami:

1) Racot Gmina Kościan – OKFiR Śmigiel              1:2 (25:16, 20:25, 13:15)

2) OKFiR Śmigiel – Magik Mięta Team Kościan    0:2 (17:25, 14:25)

3) Magik Mięta Team – Racot Gmina Kościan        2:0 (25:10, 25:12)

W tegorocznych mistrzostwach triumfowała drużyna Magik Mięta Team Kościan, która zdetronizowała ubiegłorocznego mistrza - OKFiR Śmigiel. Trzecie miejsce przypadło drużynie Racot Gmina Kościan. Wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Zawody zorganizowało i nagrody zabezpieczyło Powiatowe Stowarzyszenie LZS w Kościanie w ramach zadania „Usportowiony powiat kościański w roku 2018” realizowanego z funduszy powiatu kościańskiego.

Mistrz Powiatu Kościańskiego – Magik Mięta Team Kościan, będzie reprezentował powiat w półfinałach gier zespołowych Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS, które odbędą się w Wolsztynie 24 lutego 2018 roku. W półfinałach tych weźmie także udział najlepsza drużyna Halowych Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Piłce Nożnej na rok 2018, tj. Kowalski Nietążkowo.

W zakończonych mistrzostwach w siatkówce zwycięska drużyna z Kościana grała w następującym składzie: Jakub Moch, Piotr Zandecki, Marcin Kamiński, Maciej Mikuła, Piotr Plewa, Magdalena Matuszak, Maciej Józefowicz, Adam Ziółek, Karol Dobroń.

(md)

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo