Wolność to samorządność. 100 lat Powiatu Kościańskiego!

Dodano: 20 września 2019

Wolność to samorządność. 100 lat Powiatu Kościańskiego!

Z okazji jubileuszu 100 lat polskiej powiatowej administracji i 20 lat współczesnego powiatu kościańskiego Starosta Kościański zaprosił mieszkańców na uroczystości jubileuszowe. Główną atrakcją imprezy były koncerty muzyczne, urodzinowy tort, moc propozycji dla dzieci i dorosłych.

Świętowanie na terenie przy kościańskim basenie rozpoczęło się w sobotę, 14 września 2019 roku po godzinie 16 – tej. Gości, w imieniu władz powiatu powitali: Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański i Iwona Bereszyńska, Przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego. Gospodarze uroczystości życzyli mieszkańcom udanego świętowania i zaprosili wszystkich na tort. Urodzinowy tort przygotował Marek Gidaszewski.

Pierwsza atrakcją imprezy był zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej folkowo-bluesowej sceny muzycznej. Grupa Kraków Street Bend. Dzięki nim słuchacze udali się w świat bluesowo – jazzowo – folkowych rytmów. Zespół promował swoją trzecią płytę.

Po grupie muzyków na scenie pojawiła się dziewczyna, która wraz ze swym dwuosobowym zespołem upodobała sobie muzyczny mininmalizm. Agata Karczewska gościła na „trójkowej” liście przebojów. Jej występ zabrał słuchaczy w cudowną krainę łagodności. Agata Karczewska promowała swój debiutancki album, który ukazał się w marcu tego roku. W przerwie koncertu o kawie i nowych sposobach jej parzenia opowiadał Mariusz Bałut z kawiarni Saskia.

O godzinie 19:30 na scenie pojawił się muzyczny Ogień. Grupa nie musiała przedstawiać się widzom. Koncert był okazją do wspólnej zabawy i przypomnienia sobie przebojów kościańskiej kapeli. Punktualnie o 21:00 godzinie na scenę z impetem i energią wdarła się gwiazda wieczoru, zespół Afromental. Scena rozbłysnęła morzem świateł, a gra kapeli zelektryzowała słuchaczy. Po koncercie artyści znaleźli czas na spotkanie z fanami. Chętnie pozowali do zdjęć, rozdawali uśmiechy i autografy.

Na zakończenie urodzinowej imprezy niebo rozświetlił wyjątkowy, uzupełniony muzyką i opowieścią o powiecie kościańskim pokaz laserów przygotowany specjalnie na to święto przez firmę Visual Sensation.

Poza koncertami na gości czekało wiele trakcji. W powietrzu fruwały bańki mydlane. Na dzieci czekały dwie strefy zabaw. Dmuchane miasteczko i oraz strefa malowania były pełne młodych sportowców i artystów. Na starszych czekał symulator dachowania i symulator zderzeń. Te dwa urządzenia przyciągały uwagę nie tylko kierowców. Swoje stoiska przygotowali także kościańscy strażacy i policjanci, Zespoły Szkół Ponadpodstawowych w Kościanie i Nietążkowie oraz firma Selekt.  Na wszystkich spragnionych i głodnych czekały gościnne stoiska gastronomiczne.

Imprezę wsparli: Zakład Elektroinstalacyjny Piechel, P.P.H.U. Piechel, firma Joyland  Factory z Krzywinia, restauracja Novopolska, Woj-Mar Manieczki, kawiarnia Saskia, Bon Appetit, Piekarnia Gidaszewski.

Zorganizowanie tego wydarzenia nie byłoby możliwe bez życzliwości i wsparcia Tadeusza Gryszczyńskiego, firmy Wieliński Trans oraz MP Projekt, które udostępniły parkingi. Impreza nie mogłaby się także odbyć bez zgody Burmistrza Miasta Kościana i pomocy dyrektorów:  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościanie oraz  ich pracowników.