Termomodernizacja starostwa

Dodano: 27 czerwca 2019

Rozpoczęły się prace termomodernizacyjne budynku Starostwa Powiatowego w Kościanie przy ulicy Gostyńskiej 38.

Pierwszy etap prac, który polegał na dociepleniu stropodachu nas głównym budynkiem, został zrealizowany w 2015 roku. 

W ramach termomodernizacji ściany fundamentowe i nadziemne zostaną ocieplone styropianem o grubości 12 cm. Styropian zostanie położony na powierzchni 670 metrów kwadratowych.  W płytach styropianowych montowanych na ścianach zostaną schowane wszystkie rurki i przewody znajdujące się na elewacji. Dodatkowe ocieplenie spowoduje konieczność wymiany opierzeń murków ogniowych i parapetów zewnętrznych. Po wykonaniu termomodernizacji budynek, przy gruncie, zostanie wyłożony płytkami klinkierowymi. Elewacja zostanie wykończona tynkiem mineralnym pomalowanym farbą w kolorze białym, szarym i brązowym. Będzie nawiązywała do elewacji otwartego w ubiegłym roku nowego budynku Wydziału Komunikacji i Dróg. 

Łączny koszt remontu wyniesie ponad 240 tysięcy złotych. 70 procent tej kwoty zostanie sfinansowane z budżetu Powiatu Kościańskiego, a 30 procent pokryje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Przy okazji remontu zostaną wymienione przy wejściu do budynku schody oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 września 2019 roku. Podczas remontu do budynku i działających w nim instytucji będzie można wejść przez nowy Wydział Komunikacji i Dróg.