Targi Pracy w Kościanie.

Dodano: 27 kwietnia 2017

Już czwarty raz Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie zaprosił pracodawców i osoby poszukujące zatrudnienia na Targi Pracy. Impreza odbyła się 26 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. F. Ratajczaka w Kościanie. 

Uczestników targów, wystawców i odwiedzających przywitał Bernard Turski, Starosta Kościański, który podziękował dyrekcji za udostępnienie szkoły, a wszystkim za udział. Starosta poinformował zebranych o aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy, wspomniał, że stopa bezrobocia wynosi 4,7 %, mówił także o działaniach podejmowanych przez PUP i samorząd powiatowy, które mają na celu aktywizację rynku pracy. W roku 2016 w ramach realizacji aktywnych programów rynku pracy wsparto grupę 900 osób. Życzył wszystkim udanych rozmów. Z kolei Wicestarosta Kościański, Stefan Stachowiak poinformował, że z zaproszenia organizatorów targów skorzystało 40 podmiotów, w tym 27 pracodawców, którzy dla odwiedzających przygotowali 54 miejsca pracy.

W tym roku wystawiały się: PROMEDICA24, NENUFAR CLUB Sp. z o.o., Wojskowa Komenda Uzupełnień w Lesznie, InterKadra Sp. z o.o., GROCLIN S.A., ARVATO POLSKA, HOFFMANN Sp. z o.o., Z.P.Chr.Z.P.H. ANDEX, RANDSTAD POLSKA Sp. z o.o., Medcare24 Sp. z o.o., PPUH „PLANDEX” Sp.J., MEPROZET KOŚCIAN S.A., ZHU EPINO Przemysław Nowicki, CLAR SYSTEM, GIGROUP Sp. z o.o., CDRL S.A., LUWIX Zajkowski Sp.J., LAXO CARE Sp. z o.o., FKS Okucia Okienne i Drzwiowe Sp. z o.o., CREATON POLSKA Sp. z o.o., FOLPLAST Sp. z o.o. Sp.K., Marcin Wojciechowski Firma Ogólnobudowlana, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych ECOBUD Jerzy Marciniak, INSTAL FILTER S.A., Metalchem-Kościan Spółka z o.o., PHU JOLMIRS, DORADO POLAND Sp. z o.o.

Poza pracodawcami w targach brały udział firmy szkoleniowe: Maciej Perek ASIMA, ATC s.c. Wojciech Kaczmarek, Irena Kaczmarek, Daniel Kaczmarek, P.U.P. KANN Sp. z o.o., KORMEX Spółka Jawna, Sense Consulting Sp. z o. o., a także instytucje:  Punkt Pośrednictwa Pracy Ochotniczego Hufca Pracy w Kościanie, Ośrodek Szkolenia Zawodowego Ochotniczego Hufca Pracy z Grodziska Wielkopolskiego, Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości, Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Kościanie, Urząd Skarbowy w Kościanie, Powiatowy Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości.