Strażacy przypominają o zimowych zagrożeniach

Strażacy jak co roku przypominają o zagrożeniach, jakie przynosi ze sobą zima. Organizują oraz  włączają się w różnego rodzaju spotkania  i akcje edukacyjne. Apelują zarówno do opiekunów jak i dzieci, by zwracali uwagi na pewne charakterystyczne elementy, które mogą w efekcie mieć wpływ na to czy zimowy czas będzie bezpieczny. Zwracają uwagę, że żaden lód na naturalnych ciekach i akwenach nie  jest w stu procentach bezpieczny. Mówią jak pomóc osobie,  pod którą załamał się lód, jak wezwać pomoc itd. Nie zapominają także o „cichym zabójcy”, który potrafi się skradać w naszych mieszkaniach i domach – o czadzie.

W minionym tygodniu strażacy z KP PSP w Kościanie uczestniczyli między innymi w spotkaniu edukacyjno – prewencyjnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie.

Chętnie przyjmą także zaproszenia z innych placówek oświatowych lub od organizatorów zimowego wypoczynku. Niezmiennie także  proponują spotkania w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kościanie. Jeśli dopisze aura strażacy mogą także pomagać w wykonaniu tzw. bezpiecznego lodowiska. W działania takie chętnie włączą się także jednostki ochotniczych straży pożarnych. Wszystko to po to, by zimowy czas odpoczynku był bezpieczny.

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie

ul. ks. Baczkowskiego 5a, 64-000 Kościan

tel. 65 512 53 95

az

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo