Starostowie podpisali umowę na budowę internatu w ZSP im. J. Kasprowicza w Nietążkowie

Dodano: 03 sierpnia 2015

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kasprowicza w Nietążkowie od 2016 roku będą mieli do dyspozycji nowy internat. W poniedziałek, 3 sierpnia 2015 roku w imieniu Powiatu Starosta Kościański Bernard Turski i Stefan Stachowiak, Wicestarosta Kościański podpisali umowę na budowę budynku zamieszkania zbiorowego – internat wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi oraz pozostałą infrastrukturą z wyłonionym w przetargu wykonawcą inwestycji.

W imieniu firmy Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOMONT Sp. z o.o., umowę podpisał Władysław Suchora - Prezes Zarządu.

 Koszt budowy nowego budynku internatu wyniesie ponad 1,5 miliona złotych.

Zawarliśmy umowę na realizację ważnej inwestycji dla uczniów ZSP w Nietążkowie. To szkoła, która od lat wzbogaca swoją ofertę edukacyjną i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów chcących kontynuować swoją edukację. Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży podjęliśmy decyzję o budowie nowoczesnego budynku, w którym zamieszkać będzie mogło 48 osób. - podkreśla Bernard Turski, Starosta Kościański.

Powierzchnia zabudowy obiektu wyniesie 368,14m2, natomiast powierzchnia użytkowa ponad 587m2. Kubatura budynku to 2503,05m3. Prace obejmą również zagospodarowanie terenu wokół internatu w postaci utwardzenia kostką placu, na którym powstanie miejsce do rekreacji oraz parking dla pięciu samochodów, w tym jednego dla osoby niepełnosprawnej. Przewidywany czas prac wyniesie 28 tygodni.