Starosta przyznał stypendia studentom za osiągnięcia naukowe.

Dodano: 19 listopada 2019

Starosta przyznał stypendia studentom za osiągnięcia naukowe.

W ramach programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z powiatu kościańskiego Starosta Kościański, Henryk Bartoszewski przyznał 5 studentom stypendium Starosty Kościańskiego za osiągnięcia naukowe.

Spotkanie podczas którego starosta wręczył stypendia odbyło się w poniedziałek, 18 listopada 2019  roku w Starostwie Powiatowym w Kościanie. Wyróżnienia i stypendia starosty otrzymali:

- Dominika Siakowska, studentka VI roku farmacji na Uniwersytecie medycznym w Poznaniu,

- Aleksandra Banasik, studentka V roku medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu,

- Monika Wesołowska, studentka pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku informatyka i ekonometria na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu,

- Arkadiusz Buchowski, student III roku wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu,

- Dariusz Piotrowski, student IV roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Gratulując nagrodzonym starosta przypomniał największe osiągnięcia i sukcesy każdego wyróżnionego. Wyraził nadzieję, że przyznane stypendia, których celem jest uhonorowanie wyjątkowych osiągnięć studentów z naszego powiatu, będą małym krokiem pomagającym im w dalszym rozwoju ich wiedzy, umiejętności, pasji. Życzył nagrodzonym, by kontynuowali swoje ścieżki naukowe, które w przyszłości zaowocują naukowymi tytułami. Starosta podkreślił, że młodzi stypendyści są, bez względu na to, gdzie będą żyć i pracować, dumą powiatu. Przyznane, jednorazowe  stypendia wyniosły 1500 złotych.