Sport warto uprawiać

Dodano: 24 stycznia 2019

Ponad 40 dzieci wzięło udział w zimowej półkolonii organizowanej przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Śmiglu. W trwających trzy dni zajęciach brały udział dzieci od pierwszej do piątej klasy. Urozmaicony program zajęć dał im wiele radości.

Pierwszego dnia półkolonii, w grupach przygotowywały plakat zachęcający do uprawiania sportu. Wszystkie dzieci były zgodne, że sport warto uprawiać.  Po zajęciach plastycznych rozegrano bowlingowy turniej półkolonijny. Drugiego dnia ferii na sali sportowej odbywała się prezentacja plakatów i zajęcia sportowe. Dzieci odwiedził Marcin Jurga, Zastępca Burmistrza Śmigla, który zachęcał wszystkich do uprawiania sportu. Wspólna gimnastyka wymagała od wszystkich wiele wysiłku. Ostatniego dnia zajęć uczestnicy półkolonii byli w Kościanie na lodowisku i basenie.

Zajęcia w ramach programu „Ferie zimowe na sportowo dla dzieci i młodzieży” wsparło kwotą1200 złotych  Starostwo Powiatowe w Kościanie.

Łącznie na realizację programu Zarząd Powiatu Kościańskiego przeznaczył w tym roku kwotę 30 600 złotych. Wsparcie otrzymało 46 sportowych inicjatyw z terenu całego powiatu.