Rowerem Śladami Bohaterów Niepodległości

Starosta Kościański zaprasza rowerzystów na Powiatowy Rajd Rowerowy Śladami Bohaterów Niepodległości, który odbędzie się 30 czerwca 2018 roku.

Rajd rozpocznie się przy kościańskiej Wieży Ciśnień i zakończy przy pałacu w Kopaszewie, gdzie rowerzyści dostaną ciepły posiłek. Trasa rajdu będzie miała około 30 kilometrów (bez powrotu) i powiedzie przez Stare Oborzyska, gdzie rowerzyści zapalą znicz na grobie pierwszego starosty Gustawa Raszewskiego, Słonin, Czempiń do Gorzyc. Tam uczestnicy rajdu uczczą pamięć pierwszego naczelnika Szarych Szeregów Floriana Marciniaka. Dalej rowerzyści ruszą do Turwi, aby zwiedzić obchodzącą w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia gorzelnię. W gorzelni będzie możliwość zakupu książki poświęconej stuletniej tradycji gorzelnictwa w Turwi. Z Turwi wszyscy udadzą się na metę rajdu, do pałacu w Kopaszewie. Tam będą mogli zjeść ciepłą zupę oraz obejrzeć przygotowaną przez Starostwo Powiatowe wystawę poświęconą Powstańcom Wielkopolskim oraz Bohaterom Niepodległości Ziemi Kościańskiej.

Istnieje możliwość dołączenia do rowerzystów na trasie.

Te osoby, które zechcą wyjechać z innego miejsca i dołączyć do rajdu na trasie lub na mecie prosimy o zaznaczenie miejsca startu w zgłoszeniu.

Podczas wszystkich rajdów powrót z mety rajdu do domu odbywać się będzie indywidualnie.

Poniżej można pobrać formularz zgłoszeniowy (dla pełnoletnich), zgodę rodziców (dla niepełnoletnich) oraz regulamin rajdu. Formularze zgłoszeniowe na rajd należy składać do 27 czerwca w Starostwie Powiatowym w Kościanie w pokoju numer 117 lub wysyłając (podpisany) na adres hannagrabus@powiatkoscian.pl lub bartekjankowski@powiatkoscian.pl.

Jednocześnie informujemy, że tylko osoby zapisane będą mogły skorzystać z darmowego posiłku oraz zgłoszone zostaną do ubezpieczenia.

Wszystkich chętnych do wspólnej rowerowej wycieczki serdecznie zapraszamy.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo