Przedświąteczni goście strażaków

W minioną niedzielę, 17 grudnia 2017 roku, odbyła się kolejna edycja akcji „Otwarta strażnica”.  Tym razem strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie gościli u siebie 60  osób, które skorzystały z zaproszenia do odwiedzenia strażnicy. 

Odwiedzający mogli zobaczyć sprzęt jakim dysponujemy, poznać charakter służby,  zasady korzystania z numerów alarmowych. Nie brakowało pytań o ciekawe i nietypowe akcje oraz dotyczących tego jak można zostać strażakiem. Oddzielny blok tematyczny poświęcony został kwestiom edukacyjnym i prewencji społecznej.

W ramach realizacji założeń akcji „Czad i ogień – obudź czujność”  wszyscy goście zostali zapoznani z zagrożeniami, jakie są związane z sezonem grzewczym. Wśród osób, które poprawnie wypełniły ankiety konkursowe rozlosowano czujki tlenku węgla ufundowane przez kościańskie Starostwo Powiatowe. Strażacy opowiedzieli także jak eliminować niebezpieczeństwa w okresie świąteczno – noworocznym. Odradzali używanie fajerwerków, a dla tych, którzy jednak są  zdecydowani na „głośne” przywitanie Nowego Roku mieli przygotowane dobre rady jak zminimalizować ewentualne zagrożenia.

AZ

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo