Przedsiębiorcą być

Dodano: 08 maja 2018

Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie zaprasza wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej na bezpłatne szkolenie pod hasłem „Przedsiębiorcą być” czyli jak założyć i prowadzić własną firmę 11 maja 2018 r. w godz. 10.00-13.00 w Ośrodku Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, ul. Dworcowa 1 (budynek dworca PKP, I piętro).

W programie:

 Wszystko o rozpoczęciu działalności: Czym jest własna firma? Jakie są korzyści z jej prowadzenia. Jak ją założyć krok po kroku. Dostępne formy prawne i podatkowe działalności gospodarczej, problemy początkujących przedsiębiorców i sposoby ich rozwiązania.

 Nowe uregulowania wprowadzone przez ustawę Prawo Przedsięboiorców: m.in. informacja o półrocznym zwolnieniu ze składek ZUS dla nowych firm.

  Finanse w firmie: wybór najkorzystniejszego źródła finansowania, podstawowe zasady księgowości, optymalizacja kosztów, środki trwałe w firmie – jak wpływają na podatki.

  Źródła finansowania firm: formy finansowania dla początkujących firm, wyszukiwanie i pozyskiwanie dotacji unijnych, pożyczki i kredyty dla firm.

  Sukces czy porażka firmy – praktyczne odpowiedzi: Biznes Plan własnej firmy, najczęstsze problemy polskich przedsiębiorców, co decyduje o sukcesie firmy, jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe.

Na zakończenie odbędą się konsultacje indywidualne z Trenerem Biznesu.

Więcej informacji pod nr tel. 65 512 77 83 oraz na stronie internetowej www.owp.koscian.net.

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 maja 2018 r. Liczba miejsc ograniczona.

 

 

Nieczynna elektroniczna rejestracja kolejkowa

Szanowni Państwo, informujemy, że nie działa elektroniczny system rejestracji kolejkowej do rezerwacji wizyt przy rejestracji pojazdów. Prosimy z niego w najbliższym czasie nie korzystać. Rezerwacje nie będą realizowane.