Powstańcza Gra Miejska

Dodano: 30 stycznia 2019

Urząd Miasta Kościana zaprasza na wieńczącą obchody 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego kolejną, już 8. edycję Gry Miejskiej pod nazwą „Kryptonim Wolność”. Odbędzie się w centrum Kościana w sobotę 16 lutego 2019 roku. Plan miasta zamieni się w planszę do gry, a uczestnicy będą musieli wykonać specjalnie przygotowane dla nich w tym dniu zadania.

Fabuła gry inspirowana jest historycznymi wydarzeniami wyzwolenia Kościana podczas Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. W centrum miasta będzie można zobaczyć m.in.  zabytkowe pojazdy, spotkać rekonstruktorów oraz aktorów odgrywających historyczne postaci. Zadania i inscenizacje przenoszą graczy w klimat konspiracji, ale też pomagają uczestnikom w pokonywaniu wielu czekających na nich zadań. Uczestnicy będą musieli wcielić się w rolę powstańców, skautów i sanitariuszy. Grę przeprowadzą, jak co roku, rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia imienia "Kościańskiej Rezerwy Skautowej" oraz grupy Artyleria z Poznania. Współorganizatorem jest Gmina Kościan, Starostwo Powiatowe w Kościanie i kościańskie samorządowe instytucje kultury. Pierwsze wskazówki niebawem na miejskiej witrynie internetowej www.gramiejska.koscian.pl i plakatach.

Zapraszamy dzieci i młodzieży, jak również dorosłych, do podjęcia wyzwania i udziału w żywej lekcji historii oraz sprawdzenia się w roli powstańca!