Powiat - Aktualnosci

Wybierz kategorię
Noc zawodowców!

Noc zawodowców!

Zapraszamy na Noc Zawodowców – imprezę, która łączy w sobie promocję kształcenia zawodowego i targi pracy.  Akcja odbędzie się w Kościanie po raz pierwszy. Jej organizatorem jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie, a współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Kościanie, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie,  Powiatowy Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Kościanie.

04 października 2018
Ostrzeżenie – silne wiatry

Ostrzeżenie – silne wiatry

W załączeniu komunikat ostrzegawczy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

02 października 2018
Geodezja scyfryzowana

Geodezja scyfryzowana

Dobiegł końca projekt cyfryzacji zasobów geodezyjnych powiatu kościańskiego. Na konferencji podsumowującej wdrażanie projektu, która odbyła się 28 września 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Kościanie, o projekcie i wprowadzonych dzięki jego realizacji usługom mówili: Starosta Kościański Bernard Turski, Naczelnik Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Paweł Wachowiak oraz Kierownik Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Robert Jagodziński.

01 października 2018
Dobrostan psychiczny i społeczny mieszkańców DPS – konferencja w Jarogniewicach

Dobrostan psychiczny i społeczny mieszkańców DPS – konferencja w Jarogniewicach

Godność osoby starszej przebywającej w domu pomocy społecznej, troska o jej dobro i wsparcie społeczne, była tematem konferencji pt. „Laboratorium ducha - dobrostan psychiczny i społeczny osób zamieszkujących w domach pomocy społecznej” zorganizowanej  20 września 2018 r. w Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Na konferencję zaproszono Starostę Kościańskiego Bernarda Turskiego, Wicestarostę Kościańskiego Stefana Stachowiaka, dyrektora kościańskiego PCPR Małgorzatę Przybyłę, przedstawicieli samorządów lokalnych, dyrektora DPS Mościszki wraz z pracownikami oraz osoby zawodowo związane z opieką społeczną z terenu woj. wielkopolskiego.

26 września 2018
Pakiet startowy w XIV Miedzynarodowym Kościańskim Półmaratonie im. dra Henryka Florkowskiego

Pakiet startowy w XIV Miedzynarodowym Kościańskim Półmaratonie im. dra Henryka Florkowskiego

Szanowni Państwo,

Biegacze, którzy zapiszą się do startu w XIV Międzynarodowym Kościańskim Półmaratonie im. dra Henryka Florkowskiego w pierwszym terminie – do 30 września 2018 roku - otrzymają w pakiecie startowym:

28 września 2018
Nadmorskie wakacje

Nadmorskie wakacje

Wyjątkowo piękna, wrześniowa pogoda przywitała nad morzem podopiecznych Ośrodka Wsparcia w Kościanie. Osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami wypoczywały przez 5 dni w Łazach, w ośrodku Jantar.

27 września 2018
e-USŁUGI

e-USŁUGI

25 września 2018
Sukcesja przedsiębiorstwa - szkolenie

Sukcesja przedsiębiorstwa - szkolenie

Wszystkich przedsiębiorców, którzy pragną dowiedzieć się jak przeprowadzić lub zaplanować przekazanie firmy następcom, Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie pod hasłem „Sukcesja przedsiębiorstwa”. Szkolenie odbędzie się 27 września 2018 r. w godz. 16.30 - 19.00 w siedzibie Ośrodka w Kościanie, ul. Dworcowa 1
(budynek dworca PKP, I piętro).

21 września 2018
UWAGA - chłodny front, możliwe burze i wiatr

UWAGA - chłodny front, możliwe burze i wiatr

W załączeniu prezentujemy informację IMGW.

21 września 2018
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dla kościańskiego szpitala.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dla kościańskiego szpitala.

Do kościańskiego SP ZOZ trafił sprzęt od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oddział noworodkowy otrzymał w darze vapotherm, urządzenie do wspomagania oddechu, aparat do badania słuchu, stanowisko do resuscytacji noworodka razem z kardiomonitorem oraz dwa aparaty do pomiaru bilirubiny przez skórę.

20 września 2018
Nowy samochód  dla podopiecznych DPS w Mościszkach

Nowy samochód dla podopiecznych DPS w Mościszkach

Nowoczesny Ford Transit będzie służył podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach. W środę, 19 września 2018 roku, dyrektorowi DPS w Mościszkach Ryszardowi Spychalskiemu kluczyki do nowego auta wręczyli Starosta Kościański Bernard Turski oraz Wicestarosta Kościański Stefan Stachowiak. W przekazaniu kluczyków uczestniczyła również dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie Małgorzata Przybyła oraz duża grupa podopiecznych i pracowników DPS.

20 września 2018
79. rocznica ataku ZSRR na Polskę

79. rocznica ataku ZSRR na Polskę

W rocznicę ataku wojsk sowieckich na Polskę, 17 września 2018 roku, Starosta Kościański Bernard Turski oraz Wicestarosta Kościański  Stefan Stachowiak złożyli wiązankę kwiatów pod  Krzyżem Katyńskim na starym cmentarzu w Kościanie.

18 września 2018