Powiat - Aktualnosci

Wybierz kategorię
Ferie zimowe w Czwórce

Ferie zimowe w Czwórce

Podczas ferii w zajęciach sportowo – rekreacyjnych organizowanych w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie brało udział 120 dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Uczestnicy zajęć byli podzieleni na 8 grup. Zajęcia trwały 5 dni.

12 lutego 2020
Szkolenie na Sycylii

Szkolenie na Sycylii

Trzy nauczycielki Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. F. Ratajczaka w Kościanie: Irmina Jaźwińska, Karolina Brzozowska i Małgorzata Jaśniak wróciły właśnie z dwutygodniowego (szkolenia w Palermo na Sycylii „Planning & Management of successful Erasmus+ Projects”.

11 lutego 2020
UWAGA na wiatr!

UWAGA na wiatr!

W załączeniu przekazujemy komunikat IMGW-PIB.

12 lutego 2020
Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Jest to program pomocy socjalnej ukierunkowanej na uzyskanie trwałej poprawy sytuacji życiowej rodziny stypendysty, która deklaruje gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości pokonania trudności.

10 lutego 2020
Forum Rolnicze Powiatu Kościańskiego - zaproszenie

Forum Rolnicze Powiatu Kościańskiego - zaproszenie

Od stycznia do marca tego roku trwa XIII edycja Wielkopolskich Forów Rolniczych. Forum Rolnicze Powiatu Kościańskiego odbędzie się we wtorek, 25 lutego 2020 roku w sali SP ZOZ w Kościanie przy ul. Szpitalnej 7. Początek spotkania, którego organizatorami są: Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański, Andrzej Hirowski, Przewodniczący Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kościanie i Piotr Walkowski, Prezes Wielkopolskiej Izby Rolnej zaplanowano na godzinę 10.00.

10 lutego 2020
Na ferie do Kościana

Na ferie do Kościana

Strażacy Ochotnicy ze Zbęch przygotowali dla dzieci kilka atrakcji na ferie. W drugim tygodniu ferii do Kościana wybrała się grupa 27 dzieci. Młodsze dzieci bawiły się na sali zabaw Nufrik, a starsze próbowały wspinaczki na ścianie wspinaczkowej w kościańskiej wieży ciśnień.  

06 lutego 2020
Łyżwy i kręgle sposobem na ferie

Łyżwy i kręgle sposobem na ferie

W pierwszym tygodniu ferii uczniowie z Zespołu Szkół w Jerce wybrali się na łyżwy i kręgle.

05 lutego 2020
Tenisowe ferie

Tenisowe ferie

Gminny Ludowy Klub Sportowy „Orlęta” Czacz tradycyjnie podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych zaprosił najmłodszych do wspólnego, sportowego spędzania czasu. Na sali sportowej w Czaczu grupa 15 dzieci z Czacza i Kościana brała udział w zajęciach, w których królował tenis stołowy. Gry i zabawy wokół stołu tenisowego i turniej tenisowy uzupełniła integracja przy planszówkach oraz koszykówka.

05 lutego 2020
Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa

Na terenie Powiatu Kościańskiego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. We wtorek 4 lutego 2020 roku z poborowymi spotkał się ppłk Roman Krajniak, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Lesznie oraz Zbigniew Franek, Wicestarosta Kościański.

04 lutego 2020
Powiat przebuduje drogę w Szczodrowie

Powiat przebuduje drogę w Szczodrowie

Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę blisko kilometra drogi powiatowej Kościan – Kokorzyn w Szczodrowie. Wykonawcą tej inwestycji będzie Firma Usługowo – Handlowa Jacek Malepszy z Leszna.

04 lutego 2020
 5 dni zabawy

5 dni zabawy

5 dni, od 27 do 31 stycznia 2020 roku trwały w Szkole Podstawowej nr 1 w Kościanie „Półkolonie zimowe z profilaktyką uzależnień”.

03 lutego 2020
72 dzieci na półkoloniach

72 dzieci na półkoloniach

Kolejny rok w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie zorganizowano półkolonie zimowe. Wypoczynek dzieci w ramach programu Ferie Zimowe na sportowo wsparło Starostwo Powiatowe w Kościanie. W wakacjach zorganizowanych w pierwszym tygodniu ferii brało udział 72 dzieci, uczniów klas od I do VI.

03 lutego 2020