Powiat - Aktualnosci

Wybierz kategorię
Triathlon już 17 września 2017 roku

Triathlon już 17 września 2017 roku

W najbliższą niedzielę w Powiecie Kościańskim odbędzie się pierwszy Triathlon. W czwartek, 7 września w Urzędzie Gminy Kościan odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano o najważniejszych ustaleniach organizacyjnych, a także o utrudnieniach wynikających z organizacji zawodów. 

11 września 2017
Niebawem przeprowadzka

Niebawem przeprowadzka

W kościańskim szpitalu dobiegł końca remont pomieszczeń w których mieścił się oddział reumatologii. Niebawem przeprowadzi się tam Zakład Opiekuńczo Leczniczy. 

08 września 2017
W Wydziale Geodezji zapłacisz kartą

W Wydziale Geodezji zapłacisz kartą

Od 1 września 2017 roku za dokumenty w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Kościanie można płacić kartą płatniczą. Płatności z użyciem karty lub telefonu będą odbywać się w urzędzie tak samo jak w sklepie wyposażonym w terminal.

07 września 2017
XXIX sesja - ZAWIADOMIENIE

XXIX sesja - ZAWIADOMIENIE

Informujemy, że XXIX sesja Rady Powiatu Kościańskiego odbędzie się 13 września 2017 roku o godz. 16.00 w sali SP ZOZ w Kościanie.

06 września 2017
Święto Plonów w Kiełczewie

Święto Plonów w Kiełczewie

Produkcja rolna jest jednym z filarów rozwoju gospodarczego Polski, także Ziemi Kościańskiej. Dlatego rolnik to zawód szczególny. Od pracy rolników oraz wszystkich związanych z uprawą roli zależy rozwój całego kraju. Wieś zawsze była i nadal jest miejscem wyjątkowym, gdzie tradycja pełni szczególną rolę – powiedział starosta Bernard Turski podczas powiatowego Święta Plonów.

04 września 2017
78 lat temu też był piątek

78 lat temu też był piątek

W 78. rocznicę niemieckiej napaści na Polskę – 1 września 2017 roku - Bernard Turski, Starosta Kościański w imieniu mieszkańców powiatu oddał hołd poległym w II wojnie światowej mieszkańcom Ziemi Kościańskiej. 

04 września 2017
Obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy

Obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy

Podczas drugiego w tym roku posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy rozmawiano  o celowości realizacji Programu Aktywizacja i Integracja (PAI). Członkowie Rady zapoznali się także z sytuacją na rynku pracy w pierwszym półroczu 2017 roku. 

01 września 2017
Uwaga - intensywne opady deszczu

Uwaga - intensywne opady deszczu

W załączeniu komunikat ostrzegawczy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

1 września 2017
Umowa na kolejną drogę podpisana

Umowa na kolejną drogę podpisana

Wczoraj, 30 sierpnia 2017 roku, starostowie podpisali z wykonawcą umowę na budowę i przebudowę drogi Boguszyn - Bronikowo do węzła planowanej drogi ekspresowej S-5 w Nietążkowie.

31 sierpnia 2017
Dożynki powiatowo – gminne w Kiełczewie. Zapraszamy!

Dożynki powiatowo – gminne w Kiełczewie. Zapraszamy!

Starosta Kościański, Wójt Gminy Kościan oraz wieś Stare Oborzyska serdecznie zapraszają na: Dożynki Powiatowo - Gminne, które odbędą się w niedzielę, 3 września 2017 roku w Kiełczewie.

Program:

28 sierpnia 2017
Nauczyciele awansowali

Nauczyciele awansowali

W piątek, 25 sierpnia 2017 roku trzy nauczycielki ze szkół prowadzonych przez Powiat Kościański otrzymały z rąk Starosty Kościańskiego Bernarda Turskiego akty nadania stopnia awansu zawodowego. Wręczając dokumenty starosta pogratulował paniom awansu i życzył sukcesów w pracy zawodowej. W uroczystości wzięli udział Stefan Stachowiak, Wicestarosta Kościański i Aleksander Sowa, przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej, Radny Rady Powiatu.  

25 sierpnia 2017

 

 

Nieczynna elektroniczna rejestracja kolejkowa

Szanowni Państwo, informujemy, że nie działa elektroniczny system rejestracji kolejkowej do rezerwacji wizyt przy rejestracji pojazdów. Prosimy z niego w najbliższym czasie nie korzystać. Rezerwacje nie będą realizowane.