Powiat - Aktualnosci

Wybierz kategorię
Nowy chodnik w Nacławiu

Nowy chodnik w Nacławiu

Zakończyła się realizowana przez Powiat Kościański rozbudowa chodnika w Nacławiu. Współinwestorem zadania była Gmina Kościan. Nowy chodnik ma 1300 metrów. Za wiaduktem kolejowym, na odcinku 1188 metrów chodnik znajduje się po prawej stronie jezdni, dalej, do końca miejscowości, jest po jej lewej stronie. Chodnik został wykonany z masy bitumicznej. W ramach inwestycji zostało także zmodernizowane oświetlenie.

23 listopada 2020
XXII sesja Rady Powiatu – ZAWIADOMIENIE

XXII sesja Rady Powiatu – ZAWIADOMIENIE

Zawiadamiamy, że XXII sesja Rady Powiatu Kościańskiego odbędzie się 25 listopada 2020 roku o godz. 16.00 w trybie zdalnym

20 listopada 2020
Cyfrowy mammograf w kościańskim szpitalu

Cyfrowy mammograf w kościańskim szpitalu

Trwa montaż wysokiej klasy mammografu w kościańskim szpitalu. Na nowoczesne cyfrowe urządzenie szpital pozyskał 600 tys. brutto od Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej z programu „Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów”. Pozostała kwota, ponad 150 tys. złotych pochodziła z budżetu szpitala.

20 listopada 2020
Kombinezony ochronne dla kościańskiego szpitala

Kombinezony ochronne dla kościańskiego szpitala

Zarząd Powiatu Kościańskiego zdecydował o zakupie kombinezonów ochronnych dla SP ZOZ w Kościanie. Na te zakupy przeznaczono z budżetu 50 tys. złotych.

17 listopada 2020
Hołd w rocznicę

Hołd w rocznicę

W 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, 11 listopada 2020 roku, Przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego Iwona Bereszyńska wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Kościańskiego Kazimierzem Józefowskim złożyli symbolicznie wiązanki kwiatów i zapalili znicze przy kościańskich miejscach pamięci związanych z walką o niepodległość.

 

12 listopada 2020