Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 3

Dodano: 18 stycznia 2021

Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 3

 W Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie kolejny raz zorganizowano półkolonie. Ferie Zimowe na sportowo trwały od 11 do 15 stycznia 2020 roku.

Uczestnicy półkolonii brali udział w przygotowanym programie, który składał się z wielu atrakcyjnych propozycji wypoczynku oraz zajęć o charakterze sportowym i profilaktycznym.

Ciekawe formy aktywności i metody pracy pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do rekreacji, zabawy i aktywnego wypoczynku.

Dzieci poprzez różnego rodzaju gry i zabawy miały możliwość poprawy swojej kondycji fizycznej, uczyły się współpracy w grupie oraz stosowania w sportowej rywalizacji zasad gry „fair play".  Uczniowie bardzo chętnie grali w gry planszowe, karciane. Brali udział w zajęciach sensorycznych i muzycznych. W przerwie między zajęciami sportowymi uczestnicy półkolonii dowiadywali się o szkodliwości uzależnień.

W zajęciach brało udział 48 dzieci, uczniów najmłodszych klas szkoły. W tym roku Zarząd Powiatu Kościańskiego wsparł finansowo 8 projektów realizowanych w ramach programu Ferie zimowe na sportowo. Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie otrzymała wsparcie w wysokości 840 złotych.