Oblicza Handlu Ludźmi – zapraszamy na wystawę i spotkanie

Dodano: 02 września 2019

Oblicza Handlu Ludźmi – zapraszamy na wystawę i spotkanie

W holu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie przy ul. Gostyńskiej 38 można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Oblicza Handlu Ludźmi”. Wystawa złożona jest z sześciu połączonych plansz zawierających prawdziwe historie współczesnego handlu ludźmi oraz informacje dla osób pokrzywdzonych i poszukujących pomocy. Teksty przetłumaczone są również na język angielski i rosyjski.

Wystawa przyjechała do Kościana z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Uświadamia jak łatwo można stać się ofiarą handlarzy ludźmi, którzy działają w sposób zorganizowany i bezwzględny. Niestety bardzo często dotyka to ludzi, którzy wyjeżdżają do pracy poza granice kraju, aby poprawić swój byt.

11 września 2019r. w godzinach od 13.00 do 15.00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie dyżur będą pełnili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, którzy zawodowo zajmują się tymi zagadnieniami. Zapraszamy na spotkanie osoby zainteresowane, które np. planują w przyszłości wyjazd do pracy poza granicami kraju.

Wystawę można oglądać codziennie w godzinach pracy urzędu do końca września.