Młodzi piłkarze z Czempinia zwycięzcami Turnieju Gwiazdkowego

Dwanaście drużyn z powiatu kościańskiego wzięło udział w XIX Turnieju Gwiazdkowym o Puchar Starosty Kościańskiego w Piłce Nożnej Halowej Szkół Podstawowych, który odbył się 18 grudnia 2017 roku.

Młodzi piłkarze mecze grupowe rozegrali w sali sportowej w Racocie oraz hali sportowej w Kościanie, półfinały i finał odbyły się w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. F. Ratajczaka w Kościanie.

Na otwarciu Turnieju Gwiazdkowego w Racocie powodzenia oraz pełnej zapału sportowej rywalizacji uczestnikom życzył Wicestarosta Kościański Stefan Stachowiak.

W sali sportowej w Racocie swoje mecze rozegrała grupa A, czyli reprezentanci szkoły w Racocie, SP nr 2 w Kościanie, szkoły w Czempiniu, Racocie, Starym Luboszu, Głuchowie, Krzywiniu oraz SP nr 4 w Kościanie. W Kościanie swoje mecze (grupa B) rozegrały drużyny ze Starego Bojanowa, Starych Oborzysk, Śmigla oraz przedstawiciele szkół nr 1, 2 i 3 z Kościana.

Po całodniowej rywalizacji najlepszą drużyną turnieju okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Czempiniu, która w meczu finałowym pokonała zespół ze Starych Oborzysk wynikiem 3:0. Mecz o trzecie miejsce rozegrały między sobą zespoły z  Racotu oraz Starego Bojanowa. Lepsi okazali się zawodnicy z Racotu, pokonując swoich rywali wynikiem 4:0.

Królem strzelców tegorocznego turnieju został Tomasz Maik. Za najlepszego bramkarza trenerzy i sędzia uznali Alana Kunza.

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie najlepszym drużynom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczył Starosta Kościański Bernard Turski. Starosta pogratulował także zawodnikom sportowych umiejętności oraz życzył dobrych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo