Konferencja przed półmaratonem

Dodano: 05 października 2018

Tematem konferencji prasowej, która odbyła się 4 października 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Kościanie, był  XIV Międzynarodowy Kościański Półmaraton im. dra Henryka Florkowskiego.

W konferencji, oprócz wicestarosty Stefana Stachowiaka, udział wzięli członkowie komitetu organizacyjnego Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu: przewodniczący Edward Strzymiński, dyrektor biegu Roman Talikadze oraz Aleksander Sowa.

- Przed nami kolejna, czternasta edycja półmaratonu. Tym razem datę biegu wyznaczyliśmy, nie na listopad, a na 28 października z powodu odbywających się wyborów samorządowych. Ta data wydawała nam się najbardziej racjonalna – powiedział wicestarosta Stefan Stachowiak podczas spotkania z dziennikarzami.

Równocześnie z półmaratonem 28 października 2018 r. wystartuje bieg Coccodrillo na 6,5 kilometra. Dzień wcześniej dzieci i młodzież wezmą udział w Święcie Biegania z Coccodrillo, a chętni już kolejny raz będą mogli przemaszerować ulicami miasta z kijkami.

- Na dziś zapisanych jest 868 osób, ale zapisy trwają. Na bieg towarzyszący zapisanych jest teraz ponad 200 osób. Szacujemy, że łącznie w obu biegach wystartuje 1100 – 1200 osób – powiedział przewodniczący komitetu Edward Strzymiński. – Trasa biegu się nie zmienia.  Mamy co prawda przygotowaną nową trasę, która posiada atest, ale nie zmieniamy jej ze względu na sytuację komunikacyjną Kościana – wyjaśnił E. Strzymiński.

Na pokonanie trasy liczącej ponad 21 km biegacze będą mieli 3 godziny.

Zapisy na tegoroczny półmaraton zakończą się 15 października 2018 r. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie internetowej www.koscianskipolmaraton.pl.

Podczas konferencji zaprezentowano jak będzie wyglądać pakiet startowy, w którym znajdzie się koszulka, ręcznik, okolicznościowa kartka pocztowa oraz izotonik. Osobom zapisanym w drugim terminie organizatorzy nie gwarantują koszulki. Na konferencji pokazano także wzór medalu, który otrzymają wszyscy, którzy ukończą bieg. W tym roku będzie on przedstawiał z jednej strony logo Kościańskiego Półmaratonu – biegaczy oraz popiersie patrona Henryka Florkowskiego. Natomiast na rewersie wybita zostanie postać Kościańskiego Skauta – Powstańca Wielkopolskiego.

Kościański bieg jak co roku zaliczany jest do Grand Prix Wielkopolski Półmaratonów.

Bieżące informacje o XIV Międzynarodowym Kościańskim Półmaratonie im. dra Henryka Florkowskiego będą umieszczane na stronie internetowej Półmaratonu.