Kolorowa sobota przed półmaratonem

Dodano: 30 października 2018

W przededniu XIV Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu im. dra Henryka Florkowskiego swoje święto mieli najmłodsi biegacze z powiatu kościańskiego. Okolice Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie opanował radosny gwar, a ulice wypełniły dzieci ubrane w kolorowe koszulki, które otrzymali wszyscy uczestnicy biegu. 

Na mecie tegorocznego Święta Biegania z Coccodrillo, które odbyło się 27 października 2018 roku, zameldowało się prawie 900 młodych biegaczy.

Każde dziecko, które wzięło udział w imprezie otrzymało pamiątkowy medal, koszulkę firmy Coccodrillo, mazak, torbę ekologiczną oraz zestaw ze zdrową żywnością. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali statuetki i kubki z grafikami przedstawiającymi najciekawsze miejsca w powiecie kościańskim.

Oprócz dzieci tradycyjnie już w sobotę ulicami Kościana maszerowało 60 chodziarzy z kijkami do nordic walking. Każdy uczestnik tego wydarzenia otrzymał promocyjny komin

Organizatorami wydarzenia byli Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz LKS Sana przy współudziale samorządów Miasta Kościana i Gminy Kościan.

Sponsorami tegorocznej edycji Święta Biegania były firmy: Coccodrillo, Instal Filter, Mlekovita oraz RKS Jarogniewice.  

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:


Szkoła Podstawowa rocznik 2011 i młodsi dziewczęta

  1. Julia Marciniak - Szkoła Podstawowa Czempiń,

  2. Oliwia Gadomska - Szkoła Podstawowa Czempiń,

  3. Natasza Nowacka - Szkoła Podstawowa Czempiń,

  4. Lena Józefowska - Szkoła Podstawowa nr 2 Kościan,

  5. Helena Buczkowska - Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan,

  6. Zuzanna Wieczorek – Szkoła Podstawowa Śmigiel


Szkoła Podstawowa rocznik 2011 i młodsi chłopcy

  1. Jędrzej Konieczny – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie,

  2. Norbert Zamelski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie,

  3. Alan Szkudlarek – Szkoła Podstawowa Stara Przysieka II,

  4. Oskar Matoszuk – Szkoła Podstawowa Kiełczewo,

  5. Kacper Biernacki - Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

  6. Jan Grześkowiak - Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan,

     

     Szkoła Podstawowa rocznik 2010 dziewczęta

     1. Maria Żurek – Szkoła Podstawowa Stara Przysieka II,

    2. Iwona Konkiewicz Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan,

    3. Wiktoria Szymczak – Szkoła Podstawowa Kościan,

    4. Kaja Wyrzykiewicz - Szkoła Podstawowa nr 2 Kościan,

    5. Martyna Nowakowska - Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan,

    6. Kaja Rydzewska - Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan,

     

    Szkoła Podstawowa rocznik 2010 chłopcy 

  1. Kuba Kuzdrowicz – Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

  2. Eryk Felman – Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan,

  3. Kacper Mielcarek – Szkoła Podstawowa Stara Przysieka II,

  4. Filip Majchrzak - Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan,

  5. Adrian Kowalski – Szkoła Podstawowa Stara Przysieka II,

  6. Leon Dolata - Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan,

     

     

    Szkoła Podstawowa rocznik 2009 dziewczęta 

  1. Amelia Relta  - Szkoła Podstawowa Czacz,

  2. Julia Mituła - Szkoła Podstawowa Stara Przysieka II,

  3. Agata Bąk - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie,

  4. Klaudia Kmieciak - Szkoła Podstawowa Stare Oborzyska,

  5. Patrycja Radoła - Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

  6. Lena Baumert - Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

 

Szkoła Podstawowa rocznik 2009 chłopcy 

  1. Wojciech Stanisławiak – Szkoła Podstawowa Racot,

  2. Tobiasz Górczak – Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan,

  3. Jan Marszewski - Szkoła Podstawowa Racot,

  4. Piotr Wieczorek – Szkoła Podstawowa Śmigiel,

  5. Władysław Ronowski – Szkoła Podstawowa Racot,

  6. Mateusz Marszek - – Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan,

 

Szkoła Podstawowa rocznik 2008 dziewczęta

  1. Sandra Idziak – Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan,

  2. Amelia Pluta - Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan,

  3. Gabriela Kulmajer – Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

  4. Oliwia Fryder - Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan,

  5. Zuzanna Deszcz – Szkoła Podstawowa Racot,

  6. Wanessa Robakowska – Szkoła Podstawowa Stare Oborzyska

 

 Szkoła Podstawowa rocznik 2008 chłopcy

  1. Kacper Kucharski – Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan,

  2. Bartosz Świątkowski - Szkoła Podstawowa Racot,

  3. Gabriel Dominiczak - Szkoła Podstawowa Racot,

  4. Dawid Sikora – Szkoła Podstawowa Stare Oborzyska,

  5. Norbert Baumert – Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

  6. Dawid Klemenski - Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan,

     

    Szkoła Podstawowa rocznik 2007 dziewczęta 

  1. Emilia Hegyi - Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

  2. Martyna Pawlicka  - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie,

  3. Hanna Kościańska – Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

  4. Zuzanna Naskręt – Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

  5. Amelia Deutsch – Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan,

  6. Katarzyna Michalik – Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

 

Szkoła Podstawowa rocznik 2007 chłopcy 

  1. Mikołaj Wosiak – Zespół Szkół w Krzywiniu,

  2. Seweryn Wiśniewski – Szkoła Podstawowa Stare Oborzyska,

  3. Konrad Kuciak - Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan,

  4. Ignacy Pudliszewski – Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan,

  5. Paweł Ratajczak – Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

  6. Nikodem Frąckowiak – Szkoła Podstawowa Racot

 

Szkoła Podstawowa rocznik 2006 dziewczęta 

  1. Ewelina Halasz - Szkoła Podstawowa Stara Przysieka II,

  2. Dominika Piotrowiak - Szkoła Podstawowa Czacz,

  3. Klaudia Przewoźniak – Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

  4. Weronika Bąk – Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

  5. Wiktoria Pypla – Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

  6. Olga Witkowska – Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan,

 

Szkoła Podstawowa rocznik 2006 chłopcy 

  1. Kacper Pietrzak - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie,

  2. Maksymilian Donaj – Szkoła Podstawowa Kiełczewo,

  3. Kajetan Wojciechowski - Szkoła Podstawowa Racot,

  4. Kamil Jankowiak - Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

  5. Kacper Lemański - Szkoła Podstawowa Śmigiel,

  6. Marian Matuszczak - Szkoła Podstawowa Śmigiel

     

    Szkoła Podstawowa rocznik 2005 dziewczęta  

  1. Marta Wojtkowiak - Szkoła Podstawowa Racot,

  2. Magdalena Matyja - Szkoła Podstawowa Racot,

  3. Natalia Pachocka – Szkoła Podstawowa Czempiń,

  4. Julia Kaczmarek – Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan,

  5. Gabryela Wójciak – Szkoła Podstawowa Czempiń,

  6. Laura Barłożyk – Szkoła Podstawowa Czempiń,

     

     

    Szkoła Podstawowa rocznik 2005 chłopcy  

  1. Łukasz Skoracki – Szkoła Podstawowa Śmigiel,

  2. Oliwier Górny – Szkoła Podstawowa Racot,

  3. Cezary Suchora - Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan,

  4. Sławomir Matuszewski – Szkoła Podstawowa Śmigiel,

  5. Aleksander Opas – Szkoła Podstawowa Racot,

  6. Daniel Kamiński – Szkoła Podstawowa Racot

     

    Szkoła Podstawowa rocznik 2004 dziewczęta  

  1. Dominika Kaczmarek – Szkoła Podstawowa Czempiń,

  2. Malwina Dworczak – Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan,

  3. Patrycja Górniak - Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan,

  4. Martyna Nosek – Szkoła Podstawowa Czempiń,

  5. Natalia Elsner - Szkoła Podstawowa Czempiń,

  6. Wiktoria Ratajczak -  Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan

     

Szkoła Podstawowa rocznik 2004 chłopcy

  1. Filip Tomyślak -  Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan,

  2. Jakub Cejza - Szkoła Podstawowa Racot,

  3. Patryk Doba - Szkoła Podstawowa Czacz,

  4. Filip Lewandowski Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

  5. Mateusz Stanisławski - Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan,

  6. Jakub Adamczak - Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

     

Gimnazjum rocznik 2003 dziewczęta

  1. Anna Wojtkowiak - Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan,

  2. Aleksandra Kraśniewska – Zespół Szkół Krzywiń,

  3. Zofia Till – Szkoła Podstawowa Czempiń,

  4. Julia Andrzejewska – Zespół Szkół Czacz,

  5. Klaudia Kostyk – Szkoła Podstawowa Czempiń,

  6. Julia Marciniak - Szkoła Podstawowa Czempiń,

 

Gimnazjum rocznik 2003 chłopcy

  1. Hubert Matyja - Szkoła Podstawowa Racot,

  2. Szymon Kulmajer – Alliance Kościan,

  3. Fryderyk Sadowski – Szkoła Podstawowa Czempiń

  4. Tomasz Piotrowski – Zespół Szkół Krzywiń,

  5. Radosław Lira – Gimnazjum Racot,

  6. Jakub Wesołowski – Gimnazjum 4 Kościan