Jubileuszowa edycja Złotej Nutki

Dodano: 30 marca 2017

W Zespole Szkół im. M. Konopnickiej w Kościanie, 29 marca 2017 roku odbyła się 10. edycja konkursu tańca o „Złotą Nutkę”. Konkurs odbył się pod patronatem Bernarda Turskiego, Starosty Kościańskiego. 

- Cieszę się bardzo z dzisiejszego spotkania, bo gdy 10 lat temu organizowaliśmy ten konkurs nie byliśmy pewni, czy się przyjmie. Po 10 latach mogę powiedzieć, że jestem dumna z osób zajmujących się jego organizacją i z uczestników, którzy nie stracili zapału i chęci do wspólnej zabawy. Taniec pozwala nam się integrować i daje radość  – mówiła witając gości i otwierając konkurs Magdalena Dyszkiewicz, dyrektor zespołu szkół.  

Dyrektor Dyszkiewicz dziękowała byłym i obecnym władzom Powiatu Kościańskiego za wsparcie i patronat nad konkursem, szczególne podziękowania, za pracę, czas i wrażliwość przekazała wieloletnim członkom konkursowego jury.

W konkursie, w trzech kategoriach – osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym - wzięło udział 19 grup tanecznych z całego województwa. Szkoła jak zwykle przy tej okazji była pełna tańca, muzyki i radości. Przed ogłoszeniem wyników turnieju Stefan Stachowiak, Wicestarosta Kościański, pogratulował organizatorom jubileuszu, uczestnikom wspaniałych występów i zadeklarował, że Powiat Kościański nadal będzie wspierał organizacje turnieju w kolejnych jego edycjach.  

Publiczność, co jest tradycją imprezy, żywiołowo reagowała na każdy występ. Podczas przerwy w turnieju, gdy jury obradowało nad werdyktem, na sali odbywała się barwna dyskoteka.

Jury w składzie: przewodnicząca Anna Sołtysiak, Katarzyna Strzelczyk, Elżbieta Kirstein- Franek i Michał Dolata jak zwykle przy ocenie tancerzy brali pod uwagę umiejętności taneczne, zaangażowanie i serce włożone w prezentację.   

W 10. jubileuszowym konkursie tańca „O Złotą Nutkę” w poszczególnych kategoriach wygrali:

Kategoria I

I miejsce: Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu - zespół ISKIERKI 1

II miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie - zespół PAWANA

III miejsce: Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie - zespół SUN&RAINBOW

oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Mosinie - zespół ELEGANTKI

Kategoria II

I miejsce: Zespół Szkół Specjalnych w Lesznie - zespół ELITA 1

II miejsce: Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie - zespół ŚWIETLIKI

III miejsce: Zespół Szkół Specjalnych nr 101 w Poznaniu - zespół PE PETKI

Kategoria III

I miejsce: Stowarzyszenie na TAK – zespół IMPULS

II miejsce: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wielkopolskim - zespół ARTYSTYCZNY SKŁAD

III miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzywiniu - zespół KRZYWINIACY

oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wolsztynie - zespół RAZEM

Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplom i nagrody.

Głównymi organizatorami imprezy byli: Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną „Patrzmy Sercem”, Starostwo Powiatowe w Kościanie, Kościański Ośrodek Kultury. Wsparcia w przygotowaniu konkursu udzielili: Piotr Lipowicz, Ochotnicza Straż Pożarna w Kościanie.

Konkurs Tańca  „O Złotą Nutkę” odbył się dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Kościanie, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Urzędu Miasta Kościana.