Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 1 września 2015 roku

Dodano: 01 września 2015

Dzisiaj, o godzinie 10 przed budynkiem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Wsród zaproszonych gości byli Starosta Kościański Bernard Turski oraz Wicestarosta Kościański Stefan Stachowiak.

Wszystkich zgromadzonych powitała Pani Małgorzata Durek- Dyrektor szkoły.

Następnie głos zabrał Starosta Kościański, który zwrócił się bezpośrednio do uczniów: „To dobrze, że stawiacie szkole, dyrekcji, nauczycielom i Powiatowi Kościańskiemu, jako organowi prowadzącemu, wysoko poprzeczkę, bo to sprawia, że szkoła cały czas się rozwija. Wiem, że pedagodzy robią wszystko, by wiedza była Wam przekazywana w sposób najlepszy z możliwych. Ja mogę Wam natomiast obiecać, że będę robił, co w mojej mocy, byście uczyli się w miejscu nowoczesnym i spełniającym wymagania współczesnego świata. Widzieliście pewnie, że na tyłach szkoły powstaje hala widowiskowo-sportowa. Będziecie mogli z niej korzystać już we wrześniu przyszłego roku. Każdy młody człowiek powinien czuć, że szkoła pomogła mu stać się lepszym człowiekiem. Wierzę, że ta szkoła pomoże Wam się stać nie tylko mądrymi i inteligentnymi osobami, ale przede wszystkim dobrymi ludźmi".

Kolejnym punktem rozpoczęcia zajęć szkolnych było ślubowanie uczniów na sztandar szkoły oraz na sztandar Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości, po czym nastąpiło przydzielanie klas oraz zapoznanie się z nauczycielami.

 

 

Nieczynna elektroniczna rejestracja kolejkowa

Szanowni Państwo, informujemy, że nie działa elektroniczny system rejestracji kolejkowej do rezerwacji wizyt przy rejestracji pojazdów. Prosimy z niego w najbliższym czasie nie korzystać. Rezerwacje nie będą realizowane.