Ferie zimowe w Czwórce

Dodano: 12 lutego 2020

Ferie zimowe w Czwórce

Podczas ferii w zajęciach sportowo – rekreacyjnych organizowanych w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie brało udział 120 dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Uczestnicy zajęć byli podzieleni na 8 grup. Zajęcia trwały 5 dni.

Każda grupa bawiła się na kościańskim basenie i lodowisku. Wszyscy uczestnicy wybrali się na wycieczkę do Śmigla, gdzie strącali kręgle i bawili się na placu zabaw. Ciekawym spotkaniem była dla 5 grup wizyta w szkółce leśnej w Racocie. Dzieci dowiedziały się dużo o życiu lasu, ale także znalazły czas na pieczenie kiełbasek. Kolejną atrakcją była ścianka wspinaczkowa w kościańskiej wieży ciśnień, a także niezliczone zajęcia sportowo – rekreacyjne realizowane na terenie szkoły.

Spotkania w szkole to także czas na rozmowę o tym, jak ważna jest dla zdrowia aktywność fizyczna. Rozmawiano także o szkodliwości alkoholu, papierosów i narkotyków, w tym dopalaczy. Dzieci po zajęciach organizowanych przez wychowawców i nauczycieli wracały do domów uśmiechnięte. Organizację wypoczynku wsparło Starostwo Powiatowe w Kościanie w ramach programu „Ferie zimowe na sportowo”.