Bezpiecznie to wiedzieć i znać

Dodano: 23 października 2017

W poniedziałek, 23 października 2017 roku Bernard Turski, Starosta Kościański odwiedził uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Programu edukacyjno-profilaktycznego dla dzieci na etapie nauczania wczesnoszkolnego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, do którego realizacji w 2014 roku przystąpiły szkoły w powiecie kościańskim, a nad którym patronat objął Starosta Kościański.

Starosta B. Turski, cytując wiersz ze swojego dzieciństwa, mówił dzieciom jak ważne jest to spotkanie z sierżantem Pyrkiem podczas którego będą mogły przypomnieć sobie wszystkie najważniejsze zasady bezpieczeństwa, tak, by zawsze bezpiecznie wrócić do domu.

Podczas spotkania funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kościanie asp. Marek Ludwiczak przeprowadził z uczniami pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, obowiązku zapinania pasów w samochodzie i zasad zachowania się w stosunku do obcych i agresywnych zwierząt.

Na zakończenie spotkania każdy z uczniów otrzymał z rąk Starosty Kościańskiego książeczkę „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, opracowaną wspólnie przez Komendę Powiatową Policji, Komendę Powiatową PSP, Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną oraz Starostwo Powiatowe.

Książeczki, propagujące zasady bezpieczeństwa wśród najmłodszych oraz odblaski „Mały Policjant” i zakładki z numerami alarmowymi otrzymają wszyscy pierwszoklasiści szkół podstawowych w powiecie kościańskim.

 

ad