Będzie nowa droga

Dodano: 14 maja 2018

Powstaje nowa droga powiatowa od granicy powiatu kościańskiego w Boguszynie do planowanego węzła S5 w Nietążkowie.

Odcinek realizowany na terenie gminy Śmigiel od Boguszyna do węzła S5 w Nietążkowie będzie miał blisko 6,5 kilometra długości i 7 metrów szerokości. Ponadto na odcinku tej drogi powstanie także dwumetrowa ścieżka rowerowa, wybudowane i przebudowane zostaną również chodniki. Zakończenie budowy planowane jest na sierpień 2018 r.

Wartość przedsięwzięcia to 20,5 mln zł. Dofinansowanie unijne wyniesie blisko 12,5 mln zł, pomoc finansowa z Gminy Śmigiel ponad 6 mln zł, a wkład własny Powiatu 2,1 mln zł. 

Wykonawcą robót jest firma Budimex SA z Warszawy.

Odcinek realizowany na terenie gminy Śmigiel jest częścią większej, międzypowiatowej inwestycji obejmującej budowę i przebudowę drogi powiatowej łączącej drogę wojewódzką 305 z węzłem drogi S5 w Nietążkowie na terenie powiatów leszczyńskiego i kościańskiego. Ta wspólna inicjatywa powiatów leszczyńskiego i kościańskiego oraz gmin Wijewo, Włoszakowice i Śmigiel otrzymała dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie blisko 37 mln złotych. Całkowity koszt tej blisko 29-kilometrowej inwestycji to ponad 54,5 mln złotych.