Autorzy najlepszych biznesplanów nagrodzeni

Dodano: 30 marca 2017

Laureaci konkursu „Biznes z przyszłością” odebrali na wczorajszej sesji Rady Powiatu Kościańskiego gratulacje oraz nagrody za przygotowanie najlepszych biznesplanów tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kościanie, Powiatowy Urząd Pracy oraz Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości.

Laptop ufundowany przez Starostwo Powiatowe z rąk wicestarosty Stefana Stachowiaka odebrał zwycięzca konkursu Jan Klimek, który wymyślił i opracował biznesplan firmy zajmującej się czyszczeniem i renowacją zabawek plastikowych. Laureatce drugiego miejsca Patrycji Maćkowiak laptopa wręczył dyrektor Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości Bolesław Ratajczak. Weronika Kośmider za zajęcie trzeciego miejsca otrzymała tablet ufundowany przez Powiatowy Urząd Pracy, w imieniu którego nagrodę wręczyła dyrektor Ewa Beba.

Podstawowym celem konkursu adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kościańskiego, którego finał odbył się w lutym tego roku, jest kreowanie i wspieranie postaw przedsiębiorczości młodego pokolenia.

Przygotowania młodzieży do konkursu odbywały się podczas zajęć merytoryczno-warsztatowych i konsultacji indywidualnych prowadzonych przez pracowników Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 38 prac.

Konkurs podzielono na dwa etapy. W pierwszym etapie wnioski zostały poddane ocenie formalnej i merytorycznej, dzięki czemu wyłoniono 10 najlepszych projektów.

Najlepsza dziesiątka została zaproszona do drugiego etapu konkursu, podczas którego każdy z uczestników prezentował swój pomysł.

Jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji wybrało trzy biznesplany, których autorzy zostali nagrodzeni. Zwycięzca Jan Klimek przedstawił biznesplan firmy „Czysty klocek” zajmującej się czyszczeniem i renowacją zabawek plastikowych. Patrycja Maćkowiak, laureatka drugiego miejsca, zaproponowała stworzenie restauracji „Pan Car Naleśnikarnia”, natomiast Weronika Kośmider, która zajęła trzecie miejsce, przekonywała komisję do pomysłu stworzenia firmy zajmującej się produkcją i sprzedażą toreb i plecaków z naturalnych surowców „Torba z natury”.