Nowy projekt unijny w ZSP w Kościanie

Dodano: 21 stycznia 2020

 Nowy projekt unijny w ZSP w Kościanie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie realizuje projekt  „SMART Szkolenia Motywacja Aktywność Rozwój Trwałość”.

Projekt jest realizowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ w sektorze Edukacja Szkolna akcja KA1 – Mobilność edukacyjna: Mobilność kadry edukacji szkolnej. Projekt, który kosztować będzie 43 411 euro, jest całkowicie finansowany ze środków unijnych. Realizacja projektu rozpoczęła się 1 września 2019 roku i potrwa do 31 grudnia 2020 roku.

Projekt obejmuje wyjazdy 16 nauczycieli ZSP w Kościanie na zagraniczne szkolenia specjalistyczne w języku angielskim. I tak, pięcioro nauczycieli wyjedzie do hiszpańskiej Malagi na szkolenie „Sport teachers in action – a training for sport teachers”, cztery nauczycielki będą uczestniczyły w szkoleniach w Bristolu w Anglii „Teaching geogesy – a training for teachers with CAD elements and flipped teaching” oraz „English and culture. Methodology”, czworo nauczycieli będzie uczestniczyło w szkoleniu „Flipped classroom – a training for teachers”, szkolenie odbędzie się w Rzymie we Włoszech, trzy nauczycielki wyjadą do Palermo na Sycylii na szkolenie „Planning and management of successful Erasmus+ projects”.

Na zagraniczne szkolenia wyjadą nauczyciele wychowania fizycznego, języka angielskiego, historii, geografii, matematyki, przedmiotów zawodowych geodezyjnych oraz ekonomicznych i z zakresu fryzjerstwa.

Celem projektu jest unowocześnienie metodyki nauczania, rozszerzenie współpracy międzynarodowej szkoły, poprawa kompetencji językowych i cyfrowych nauczycieli oraz promowanie otwartości i wartości proeuropejskich wśród uczniów.