Maj w powiecie na rowerach

Wyjątkowo piękna, słoneczna pogoda sprzyjała rowerzystom, uczestnikom pierwszego, tegorocznego rajdu rowerowego zorganizowanego w sobotę 13 maja 2017 roku przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. 

Trasa - około 40 km - rowerowej wycieczki była urozmaicona, wiodła ścieżkami rowerowymi, drogami asfaltowymi i drogami gruntowymi.

Rowerzyści - łącznie ponad 80 osób  - wyjechali z Kościana i przez Racot, Wyskoć, Rogaczewo Wielkie dotarli do Rąbinia. Tam  - przy sali wiejskiej - na wszystkich czekał placek i napoje. Poza sportowym wysiłkiem rowerzyści mieli okazję do zwiedzania. Część grupy, która miała więcej sił wybrała się na 8 kilometrową wycieczkę do owianej legendą drewnianej kaplicy w lesie Rąbińskim, pozostali uczestnicy rajdu, zaopatrzeni w opisy, spacerem wybrali  się, na odrestaurowaną nekropolię rodziny Chłapowskich w Rąbiniu.

Po przerwie cały rajd ruszył na kolejnych 20 km wycieczki i przez Turew, Stary Gołębin, Słonin dotarł do Starych Oborzysk. Na mecie rajdu, w gościnnej szkole, czekała na rowerzystów zupa. Wszyscy uczestnicy, bez względu na wiek, dotarli do szkoły w dobrych nastrojach i z uśmiechami na twarzy. Na zakończenie czekała na nich jeszcze jedna, przygotowana przez organizatorów niespodzianka, losowanie upominków.

Starostwo Powiatowe w Kościanie zaprasza rowerzystów na kolejną wycieczkę, która odbędzie się już w najbliższą sobotę 20 maja 2017 roku.

Start godz. 9.30

Kościan (parking za budynkiem Starostwa Powiatowego, al. T. Kościuszki) – Widziszewo – Stara Przysieka Druga - (drogą gruntową i kocimi łbami do Parska) – Parsko – Wonieść – Jezierzyce – Nowy Dębiec (ogródek przy restauracji „Niedźwiedź”)

Długość trasy ok. 30 km

Proponowany powrót z Nowego Dębca do Kościana ścieżką rowerową przez Gryżynę, Racot, Kurzą Górę, ok. 12 km

Poniżej można pobrać formularz zgłoszeniowy (dla pełnoletnich), zgodę rodziców (dla niepełnoletnich) oraz regulamin rajdu. Formularze zgłoszeniowe należy składać do 17 maja w Starostwie Powiatowym w Kościanie w pokoju numer 117 lub wysyłając (podpisany) na adres hannagrabus@powiatkoscian.pl lub bartekjankowski@powiatkoscian.pl.

Jednocześnie informujemy, że tylko osoby zapisane będą mogły skorzystać z darmowego posiłku oraz zgłoszone zostaną do ubezpieczenia.

Wszystkich chętnych do wspólnej rowerowej wycieczki serdecznie zapraszamy.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo