Zdjęcie Zimy w konkursie fotograficznym Zimowy Powiat Kościański

Dodano: 31 marca 2017

Za oknami wiosna, a jury, które zastanawiało się nad wyborem Zdjęcia Zimy w konkursie fotograficznym #zimowypowiatkoscianski zakończyło obrady. Zdjęciem Zimy zostało zdjęcie zimowego kanału Obry wykonane przez Mirosławę Prałat (@imienniczka).

 

Laureatka konkursu nagrodę główną – tablet – oraz gratulacje odebrała dziś z rąk starosty Bernarda Turskiego oraz wicestarosty Stefana Stachowiaka.

Mimo że tegoroczna zima była raczej mało zimowa, to pasjonaci fotografii z powiatu kościańskiego nie mieli problemów, by pokazać jej piękno i tegoroczną specyfikę. Czasami zimowy powiat kościański widziany oczami jego mieszkańców był prawdziwie zimowy, czasami szary i jesienny, a czasami wręcz wiosenny. Pomysłów na zdjęcia było co niemiara. Niektórzy fotografowali przyrodę, inni zabytki i najciekawsze obiekty znajdujące się na terenie powiatu, jeszcze inni próbowali bawić się formami, byli też tacy pasjonaci fotografii, którzy pokusili się o zdjęcia powiatu z lotu ptaka.

W ramach konkursu, który trwał od 22 grudnia 2016 roku do 20 marca 2017 roku, czyli od pierwszego do ostatniego dnia kalendarzowej zimy, użytkownicy Instagrama opublikowali ponad 300 zdjęć opatrzonych hashtagiem #zimowypowiatkoscianski. W tym czasie wybrano trzynaście Zdjęć Tygodnia, by na koniec wyróżnić autora jednej fotografii. Zdjęcie Zimy pokazuje tę porę roku w taki sposób, w jaki większość z nas ją sobie wyobraża – śnieżną, białą i mroźną.