XII Półmaraton zbliża się wielkimi krokami

Dodano: 21 października 2016

Starostwo Powiatowe w Kościanie po raz dwunasty zaprasza miłośników biegania do udziału w Międzynarodowym Kościańskim Półmaratonie im. dra Henryka Florkowskiego.

Bieg tradycyjnie już odbędzie się w niedzielę poprzedzającą Święto Niepodległości. W tym roku będzie to 6 listopada. Równocześnie z półmaratonem wystartuje bieg Coccodrillo na 6,5 kilometra. Dzień wcześniej dzieci i młodzież wezmą udział w Święcie Biegania z Coccodrillo, a chętni już kolejny raz będą mogli przemaszerować ulicami miasta z kijkami.

Zawodnicy pobiegną tą samą trasą, co rok temu. Zawodnicy wybiegną na trasę o godz. 12:00. Co znaczy, że na jej pokonanie biegacze będą mieli, nie 2,5 godziny jak to było w roku ubiegłym, a 3 godziny.

Kościański Półmaraton zaliczany jest do Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonach, organizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Dla najlepszych zawodników półmaratonu oraz biegu Coccodrillo przygotowane zostały atrakcyjne nagrody. Nagrodzeni zostaną także zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych. Wszyscy biegacze otrzymają natomiast koszulki. Specjalne upominki przygotowane zostały też dla wszystkich dzieci biorących udział w biegach dzień przed imprezą główną.

Międzynarodowy Kościański Półmaraton im. dra Henryka Florkowskiego jest największą imprezą biegową Ziemi Kościańskiej organizowaną wspólnie rzez Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz LKS Sana Kościan przy wsparciu samorządów Miasta Kościana, Gminy Kościan, organizacji sportowych oraz sponsorów.  

Więcej informacji na temat Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu im. dra Henryka Florkowskiego znajdą Państwo na stronie: koscianskipolmaraton.pl oraz na Facebooku.

Zapraszamy!