XII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego

W sobotę, 11 marca 2017 roku, w Domu Kultury  Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie odbyły  się XII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego. Uczestniczyło w nich 148 zawodników, w tym 7 pań.

Mistrzem Powiatu Kościańskiego został Marcin Jędrzejczak z Krzyżanowa zdobywając 19 pkt dużych i 103 pkt małe. Nagroda i puchar dla zwycięzcy ufundowane zostały przez Starostę Kościańskiego.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Jadwiga Hampel z Nielęgowa dla której puchar ufundował Przewodniczący Rady Powiatu Kościańskiego.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół  Żubry Jasień w składzie: Mirosław Kaźmierczak, Daniel Walenciak, Oskar Walenciak i Ryszard Woźniak zdobywając łącznie 61,5 pkt dużych i 235 pkt małych.

Puchary, medale i nagrody dla najlepszych zawodników wręczał Grzegorz Ratajczak, Członek Zarządu Powiatu Kościańskiego, jednocześnie Prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.

Obowiązki sędziego głównego mistrzostw pełnił  Jerzy Piechowiak.

Organizatorem Mistrzostw było Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego przy wsparciu finansowym Powiatu Kościańskiego.

Przed rozpoczęciem zmagań uczestnicy mistrzostw minutą  ciszy uczcili pamięć zmarłego kolegi Eugeniusza Bednarka  - przewodniczącego komisji rewizyjnej Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego