Najpiękniejsze Ozdoby Wielkanocne wybrane

Na tegoroczną edycję konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kościanie na „Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocą”, w której wzięło udział 640 uczestników, wpłynęło 629 prac.

Uroczyste podsumowanie konkursu z udziałem Starosty kościańskiego Bernarda Turskiego i Wicestarosty Kościańskiego Stefana Stachowiaka odbyło się we wtorek, 11 kwietnia 2017 roku, w sali widowiskowej Kościańskiego Ośrodka Kultury.

Witając młodych artystów, Starosta Bernard Turski, wyraził swoje uznanie dla ich talentu oraz życzył wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy.  

Celem konkursu jest propagowanie tradycji związanych z tematyką Świąt Wielkanocnych, popularyzacja twórczości własnej, ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej związanych z okresem świątecznym oraz uwrażliwienie na wartości sztuk plastycznych.

Aby wziąć udział w konkursie trzeba było wykonać koszyczek wielkanocny przy użyciu dowolnych materiałów. Zgłaszane do konkursu prace można było wykonać indywidualnie (klasy I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej) lub grupowo (uczniowie podstawowej szkoły specjalnej i osoby niepełnosprawne z terenu powiatu kościańskiego), grupa nie mogła jednak przekraczać trzech osób.

Uroczystości towarzyszył radosny i kolorowy występ zespołu wokalnego „SEMPLICZE” z Lubinia, a całą publiczność bawił i gratulacje nagrodzonym składał Wielkanocny Zajączek. 

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkową teczkę z logo Powiatu Kościańskiego oraz czekoladę.

Przy wyborze zwycięskich prac komisja brała pod uwagę tradycyjność i oryginalność pomysłu, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne oraz trwałość formy i samodzielność wykonania.

Lista nagrodzonych:

 

Zajęte miejsce – Kat. I-III

 

Miejsce

Imię i Nazwisko

Nazwa szkoły

I

 

Olga Walińska

Zespół Szkół nr 4 Kościan

I

 

Paulina Lorych

Zespół Szkół w Bronikowie

I

 

Wojciech Borowiak

Zespól Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Racocie

II

 

Kacper Grygier

Zespół Szkół nr 1 Kościan

II

 

Nikola Frąckowiak

Zespół Szkół nr 4 Kościan

II

 

Nina Jaszkiewicz

Zespół Szkół nr 4 Kościan

III

 

Jakub Smoczyk

Zespól Szkół nr 2 Kościan

III

 

Marceli Kostrzewa

Zespól Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Racocie

III

 

Adrian Leśniczak

Szkoła Podstawowa w Śmiglu

 

Zajęte miejsce – Kat. IV-VI

 

Miejsce

Imię i Nazwisko

Nazwa szkoły

I

 

Karolina Konieczna

Zespól Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Racocie

I

 

Wiktoria Hamrol

Zespół Szkół nr 1 Kościan

I

 

Julia Wopińska

Zespół Szkół Gminy Kościan w Starym Luboszu

II

 

Oskar Kościański

Zespól Szkół w Starym Bojanowie

II

 

Weronika Skrzypczak

Zespól Szkół w Czaczu

II

 

Wiktoria Przybylska

Zespół Szkół Gminy Kościan w Starym Luboszu

III

 

Bartosz Leonarczyk

Zespół Szkół w Krzywiniu

III

 

Karol Konkiewicz

Zespół Szkół nr 1 Kościan

III

 

Jagoda Kędzierska

Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach

 

Wyróżnienie – Kat. I-III

l.p.

Imię i Nazwisko

Nazwa szkoły

1.

Tymon Pierzchot

 

Zespół Szkół nr 1 Kościan

2.

Zuzanna Barcz

 

Zespól Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Racocie

3.

Martyna Żurek

 

Zespół Szkół w Starej Przysiece Drugiej

4.

Katarzyna Nowak    kl. III

 

Szkoła Podstawowa w Śmiglu

5.

Alicja Bugajewska

 

Szkoła Filialna w Turwi

6.

Lena Nowak

 

Zespól Szkół nr 3 Kościan

7.

Lena Marciniak

 

Zespól Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Racocie

8.

Nikola Michalak

 

Szkoła Podstawowa w Śmiglu

9.

Magdalena Lasocka

 

Zespól Szkół w Starym Bojanowie

10.

Lena Domagała    kl. III

 

Szkoła Podstawowa w Śmiglu

11.

Daria Giersberg

 

Szkoła Podstawowa w Głuchowie

12.

Oliwia Skoracka

 

Szkoła Podstawowa w Śmiglu

13.

Iga Anna Majchrzak

 

Zespół Szkół Gminy Kościan w Starym Luboszu

14.

Anna Bręczewska

 

Zespół Szkół Gminy Kościan w Starym Luboszu

15.

Anna Firlej

 

Zespół Szkół nr 1 Kościan

16.

Andżelika Fryder

 

Szkoła Podstawowa w Śmiglu

17.

Malwina Łupicka

 

Szkoła Podstawowa w Śmiglu

18.

Kacper Konieczny

 

Zespół Szkół nr 1 Kościan

19.

 

Wojciech Wysocki

Zespół Szkół Gminy Kościan w Starym Luboszu

20.

 

Klaudia Langner

Zespół Szkół nr 1 Kościan

21.

Zuzanna Kwiatkowska

Zespół Szkół nr 1 Kościan

 

22.

Michał Kochanowicz

Szkoła Podstawowa w Czempiniu

 

 

Wyróżnienie – Kat. IV-VI

 

l.p.

Imię i Nazwisko

Nazwa szkoły

1.

Jagoda Kuczyńska

 

Zespół Szkół nr 2 Kościan

2.

Oliwia Kluczyńska

 

Zespół Szkół nr 1 Kościan

3.

Aleksandra Halasz

 

Szkoła Podstawowa w Czempiniu

 

4.

Katarzyna Nowak    kl. IV

 

Szkoła Podstawowa w Śmiglu

5.

Weronika Kamieniarz

 

Zespól Szkół w Starym Bojanowie

6.

Alicja Ławniczak

 

Zespól Szkół w Starym Bojanowie

7.

Alicja Mocek

 

Zespół Szkół nr 4 Kościan

8.

Wiktoria Ratajczak

 

Zespól Szkół w Starym Bojanowie

9.

Mariusz Frąckowiak

 

Zespól Szkół w Czaczu

10.

Jakub Bręczewski

 

Zespół Szkół Gminy Kościan w Starym Luboszu

11.

Mateusz Wojciechowski

 

Zespół Szkół nr 1 Kościan

12.

Oskar Stefaniak

 

Zespół Szkół nr 1 Kościan

13.

Paula Białożyt

 

Zespół Szkół nr 4 Kościan

14.

Hubert Hojka

 

Zespół Szkół nr 1 Kościan

 

Zajęte miejsce – Kat.  uczniowie podstawowej szkoły specjalnej i osoby niepełnosprawne

 

L.p.

Imię i Nazwisko

Nazwa szkoły/placówki

Miejsce

1.

Magdalena Olejnik

Monika Sołtysiak

Zespół Szkół Specjalnych

III ub

I

2.

Wiktor Prałat

Mateusz Konik

Damian Mojs

Zespół Szkół Specjalnych

I Au

II

3.

Łukasz Stefaniak

 

Zespół Szkół Specjalnych

V u

III

 

Wyróżnienie – Kat.  uczniowie podstawowej szkoły specjalnej i osoby niepełnosprawne

 

L.p.

Imię i Nazwisko

Nazwa szkoły/placówki

1.

Maria Czapla

 

Ośrodek Wsparcia w Kościanie

2.

Jakub Banaszak

Miłosz Matysiak

Mateusz Pater

Zespół Szkół Specjalnych

I Au

3.

Danuta Koniarska

Julianna Łupicka

Mirosława Tylińska

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie

 

 

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo