III Kościan Triathlon w Nowym Dębcu przyciągnął wielu sportowców i kibiców

Dodano: 27 sierpnia 2019

III Kościan Triathlon w Nowym Dębcu przyciągnął wielu sportowców i kibiców

W zorganizowanym, 25 sierpnia 2019 roku na Nowym Dębcu triathlonie wzięło udział ponad 700 sportowców. Pływanie, jazda na rowerze i bieg przy pięknej pogodzie, zarówno zawodnikom, jak i kibicom dostarczył wielu pozytywnych emocji. Była to już trzecia taka impreza wokół jeziora Wonieskiego. Poza dorosłymi zawodnikami w zawodach GreatKids wystartowało blisko 200 dzieci.

Zawodnicy startowali na kilku dystansach:

·         Dystans Superkrótki DRAFT indywidualnie i sztafety,

·         Dystans Ćwiartka NON-DRAFT indywidualnie i sztafety,

·         Dystans TRITRITRI DRAFT indywidualnie i sztafety,

·         Duathlon dla dzieci GREATKIDS,

·         Zawody rodzinne GREATFAMILY.

Wyniki:

https://plus-timing.pl/wyniki#search[search]=Ko%C5%9Bcian

Imprezę wspólnie zorganizowali: ekipa Pawła Kotasa z GreatMan Trilogy Kórnik-Kościan-Śrem i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, przy wsparciu samorządów Gminy Kościan, Miasta Kościana i Powiatu Kościańskiego oraz sponsorów. Starosta Kościński ufundował nagrody finanowe dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika z Powiatu Kościańskiego.

Organizatorzy dziękują służbom zabezpieczającym zawody, tj. ratownikom WOPR, wodniakom z PSP i OSP Racot, policjantom z KPP w Kościanie, służbom medycznym TB Serwis Plus, strażakom ochotnikom z Gryżyny, Kokorzyna, Turwi, Bonikowa. Dziękujemy także Spółdzielni Produkcyjnej „Gwiazda” z Nowego Dębca za udostępnienie miejsca na parking dla samochodów oraz mieszkańcom letniska za wyrozumiałość w dniu zawodów.