Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - zapraszamy

Dodano: 14 maja 2018

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie, jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej w powiecie zaprasza na obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Piątek, 25 maja 2018 roku od godziny 15.

W ramach obchodów zaplanowano imprezę plenerową dla wszystkich rodzin zastępczych wraz z podopiecznymi oraz promocję rodzicielstwa zastępczego. Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej  będą  mogły uzyskać od obecnych na imprezie pracowników PCPR,  informacje na temat roli rodzica zastępczego.

Zapraszamy nad jezioro do Ośrodka Wodnik Gryżynka  k. Dębca. Impreza będzie okazją do podziękowania rodzinom zastępczym za pracę, cierpliwość i poświęcenie wkładane w pełnienie tej  trudnej  i odpowiedzialnej  roli.

Zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Moje marzenia”, w którym brały udział dzieci przebywające w rodzinnej pieczy zastępczej.

Atrakcje dla dzieci i rodziców zapewnią gry planowane, zabawy, konkursy, dmuchane zjeżdżalnie, ściana wspinaczkowa, olbrzymie bańki mydlane, czy możliwość przejażdżki konną bryczką. Dla wszystkich przewidziano poczęstunek: grochówka, placek, pieczone na ognisku kiełbaski z pewnością spotkają się z zainteresowaniem biesiadników.

PCPR