Betlejemskie Światełko w starostwie

Dodano: 22 grudnia 2016

Dzisiaj, 22 grudnia 2016 roku, za pośrednictwem harcerzy z kościańskiego hufca ZHP Betlejemskie Światełko Pokoju trafiło do Starostwa Powiatowego w Kościanie. Z harcerzami spotkał się Starosta Kościański Bernard Turski.

Komendantka Hufca ZHP Jolanta Kasprzak wraz z harcerzami przekazując staroście Betlejemskie Światełko, złożyła serdeczne życzenia świąteczne. Starosta dziękując za życzenia i odwiedziny, życzył harcerzom pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku, wręczył też harcerzom upominki.

Płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego dotarł do Polski po raz 26. Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju została zapoczątkowana w 1986 roku przez austriackich skautów, którzy przywieźli płomień z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem do katedry wiedeńskiej. Stamtąd, dzięki skautom, betlejemski płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy.

 

 

Nieczynna elektroniczna rejestracja kolejkowa

Szanowni Państwo, informujemy, że nie działa elektroniczny system rejestracji kolejkowej do rezerwacji wizyt przy rejestracji pojazdów. Prosimy z niego w najbliższym czasie nie korzystać. Rezerwacje nie będą realizowane.